• 09901867040
  • 09901867030
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

راه های مقابله با افکار جنسی

افکار جنسی و راههای مقابله با آن

یکی از قوی ترین امیال انسانی، میل جنسی و گرایش او به اعمال و تفکرات جنسی، به ویژه، در حین انجام عمل جنسی است. مطالعات نشان داده که هم مردان و هم زنان ، در طول شبانه روز بارها به مسائل جنسی وانجام عمل جنسی فکر می کنند. بد نیست بدانید که به طور میانگین  نیمی از آقایان و حدود 20% خانم ها در در شبانه روز با افکار و تصورات جنسی درگیر هستند، اغلب افکارجنسی زنان با علاقه و عاطفه همراه است ، درحالی که افکارجنسی مردان حول تخیل درباره اندام و بدن زنان است. این، افکار می تواند درباره شریک جنسی یا افکاری با محتوای آزارجنسی و تجاوز، تخیل درباره رابطه جنسی با یک همجنس و یا حتی تخیل جنسی نسبت به افراد مشهوری مثل بازیگران و .. باشد. هرچند که این افکار می تواند برای افرادی که در رابطه عاطفی قرار دارند بسیار لذت بخش باشد، اما به طور کلی، افکار جنسی، افکاری غیر ارادی، مزاحم و دردسرسازاست.

 

برخی از افراد بلافاصله پس از افکار جنسی، رابطه جنسی برقرار می کنند و یا خودارضایی می کنند، اما به طور کلی پیامد این افکار به خصوص، در حالت شدید و مداوم آن، احساس گناه، ناتوانی، عذاب وجدان، شرمندگی و احساس غیر عادی بودن است. برخی از افراد به شدت نگران این افکار هستند و تصور می کنند که دارای اختلال هستند و به شکل وسواس گونه، بعد از هجوم این افکار، احساس گناه می کنند. در این مقاله بناداریم که به واکنش درست در مقابل این نوع افکار بپردازیم و راهکارهایی برای کاهش افکار جنسی به ویژه در افراد واسواسی ارائه دهیم، تا به این ترتیب ، تا حد ممکن، از احساسات منفی که بعد از این افکار در افراد ایجاد می شود جلوگیری کنیم. به طورکلی سه نوع واکنش در مقابل افکار جنسی وجود دارد، عده ای به طور کامل تسلیم آن می شوند، برای مثال خودارضایی می کنند و حتماً، به هر شکلی، عمل جنسی انجام می دهند و یا با این افکار می جنگند و آن را سرکوب می کنند و یا آن ها را انکار می کنند. اما بهترین واکنش در مقابل این افکار این است که بپذیریم که ممکن است این افکار به شکل طبیعی بیایند و بروند. همانظور که اگر از شما بخواهیم لطفاً به فیل صورتی رنگ فکرنکنید و دقیقا ذهن شما روی تصویر فیل صورتی رنگ متمرکز می شود، اگر اصرار داشته باشید که به عمل جنسی فکر نکنید، احتمالاً خودتان را در حال انجام عمل جنسی خواهید دید و همین موضوع باعث می شود که احساس گناه و اضطراب شما بیشتر شود. مسآله مهم دیگر این است که افرادی که یه شکل وسواس گونه، در برابر تخیلات جنسی خود مظطرب می شوند، گمان می کنند که فکر کردن به یک موضوع، برابر با انجام دادن آن است. افراد وسواسی نسبت به افکارشان احساس مسئولیت اغراق آمیز دارند. بنابراین اگر از این دسته از افراد هستید، به خاطر بسپارید که، افکار جنسی تنها فکر هستند، نه واقعیت احتمالی رفتار شما.

راهکارهایی برای کاهش هجوم افکارجنسی

برای کاهش هجوم افکارجنسی بهتر است، از قرار گرفتن در محیط های تحریک کننده، خوداری کنید، از خواندن داستان ها با محتویات جنسی و دیدن فیلم های پورن، اجتناب کنید. بهتر است برای این کار تمام عکس و فیلم و صفحاتی از فضای مجازی را که دارای محتویات غیر اخلاقی هستند  و احتمال می دهید که به سراغشان بروید پاک کنید. از انکار کردن و یا مقابله و سرکوب فکرتان دست بردارید و به خودتان آرامش و اطمینان بدهید که این ها فقط فکر هستند. فکر داشتن یک رابطه جنسی سالم با شریک عاطفیتان را جایگزین این افکار کنید. اجازه ندهید که در روز وقت خالی زیادی داشته باشید، سعی کنید در حوزه های تحصیلی و کاری و هنری و ورزشی و ... برای خودتان اشتغال ایجاد کنید تا فرصت پرداختن به این افکار را از خودتان بگیرید و انرژیتان را در فعایت های سالم مصرف کنید. پیشنهاد می کنیم که برای گرفتن نتیجه بهتر از یک فرد رازدار مانند یک مشاور و یا یک روانشناس کمک بگیرید.


آمار بازدیدها

مجموع بازدید کنندگان
10425
صفحات بازدید شده
323436
صفحات بازدید شده امروز
561
بازدید کنندگان امروز
129
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
1249
بازدیدکنندگان دیروز
187
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
7552
بازدید کنندگان هفته گذشته
823
صفحه منتخب هفته پیش
کپی رایت متعلق به سایت ساحل آرامش می باشد