• 09901867040
 • 09901867030
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

راهکار ترک خودارضایی

خودارضایی و راهکارهایی برای ترک آن

کودک از آغاز تولد ، به وسیله، لمس انگشتان، دهان خود را کشف می کند و همچنان،یاد می گیرد که سایر نقاط بدن خود را پیدا کند و احساس لذتی که از تماس با ناحیه تناسلی تجربه می کند به همراه میل طبیعی او برای کشف بدنش، باعث علاقه طبیعی او به خودارضایی می شود. به مرور با رسیدن به مراحل بعدی رشد کودک، و با نزدیک شدن به سن بلوغ و تغییرات فیزیولوژیکی بدن و افزایش ناگهانی هورمون های جنسی، کنجکاوی جنسی در نوجوان تشدید می شود و باعث می شود که فرد به خودارضایی دست بزند، مطالعات نشان داده که تقریباً همه مردان و حدود سه چهارم از زنان، در طول عمر خود خودارضایی  را تجربه کرده اند. علاوه بر اینکه، در فرهنگ دینی ما عمل خودارضایی یک گناه جنسی محسوب می شود و نهی شده، نتایج حاصل از مطالعات علمی نیز در باره پیامدهای مخرب خودارضایی  به نتایجی جالبی، دست یافته است که، از جمله مهم ترین

این پیامدها، تآثیر نامطلوب بر روابط زناشویی فرد است، به این صورت که داشتن تعداد زیاد خودارضایی ، در درازمدت می تواند زمان انزال را، در مردان کوتاه کند و باعث شود که فرد بعد از چند بار دخول و کمی تحریک اولیه به ارگاسم برسد و نتواند نیاز جنسی شریک خود را در رابطه برآورده سازد. توانایی دخول را از دست می دهد و شریک جنسی خود را در ارضای نیاز جنسی، تنها می گذارد. وهمچنین در زنانی که خودارضایی زیادی داشتند، چون درعمل تحریک جنسی، با تحریک نقطه خاصی به ارگاسم می رسند، اگر همسرشان نتواند آن نقطه را به خوبی پیدا کند، ممکن است ارگاسم طولانی شود و یا به طورکلی اتفاق نیفتد. بنابراین عوارض خودارضایی زیاد و مداوم می تواند منجر به نارضایتی جنسی و اختلاف زوجین شود در زیر به راهکارهای ساده ای برای ترک خودارضایی اشاره می کنیم. بهترین راه برای ترک عمل خودارضایی این است که افراد از عادات و مکان های تحریک کنند و شرایطی که می تواند اقدام به عمل خودارضایی را مهیا کند، دوری کند. در این راستا پیشنهاد می شود که:

 • از شنیدن و خواندن مطالب با محتویات جنسی پرهیز کنید سعی کنید در صحبت ها و شوخی هایتان درباره مسائل جنسی صحبت نکنید
 • تا حد ممکن در مکان تنها و خلوت و دور از دیگران نباشید به ویژه، هنگامی که مورد هجوم افکار جنسی قرار می گیرید به جای رفتن به، خلوت و تحریک بیشتر خودتان، بهتر است وارد جمع شوید و خودتان را با کاری مثل تلفن زدن به یک دوست مشغول کنید.
 • تا خوابتان نگرفته وارد رختخواب نشوید.
 • سعی کنید پیش از خوابیدن از نوشیدن مایعات زیاد پرهیز کنید و حتماً مثانه خود را تخلیه کنید.
 • از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان که تماس زیادی با نواحی تناسلی تان داشته باشد، پرهیز کنید.
 • کم تر از غذاهای محرک مانند، خرما و فلفل و گوشت قرمز و .... استفاده کنید.
 • از لمس اندام تناسلی خود پرهیز کنید بویژه، هنگامی که در رختخواب هستید اندام تناسلی تان را لمس نکنید.
 • هنگامی که از خواب بیدار می شوید به سرعت رختخواب را ترک کنید.
 • مهم ترین توصیه برای ترک رفتار خود ارضایی این است که برنامه زندگیتان را به گونه ای تنظیم کنید که فرصت خالی برای فکر کردن و اشتغال به مسائل جنسی نداشته باشید، بهترین کار این است که به فعالیت هایی مثل ورزش بپردازید تا هم فرصت فکر کردن و انجام خودارضایی نداشته باشید و هم انرژی طبیعی شما در فعالیت های ورزشی تخلیه می شود. و تآثیر مطلوب دیگر آن باعث می شود در رختخواب بهتر و سریعتر به خواب بروید. علاوه بر موارد گفته شده می توانید با کمک حرفه ای بگیرید و عادت به خودارضایی را با همراهی یک مشاور، رازدار و متخصص به شکل اصولی و صحیح ترک کنید.

آمار بازدیدها

مجموع بازدید کنندگان
10425
صفحات بازدید شده
323451
صفحات بازدید شده امروز
576
بازدید کنندگان امروز
129
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
1249
بازدیدکنندگان دیروز
187
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
7567
بازدید کنندگان هفته گذشته
823
صفحه منتخب هفته پیش
کپی رایت متعلق به سایت ساحل آرامش می باشد