• 09901867040
  • 09901867030
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مراقبت جنسی از کودکان

مراقبت جنسی از کودکان

در بسیاری از مواقع دیده می شود که کودکان خردسال، مورد آزار و اذیت های جنسی قرار می گیرند، لازم است بدانید که همیشه آزار و اذیت جنسی، از جانب افراد بزرگسال و غریبه نیست. بسیاری از مواقع کودک و یا نوجوا نانی، که کمی از کودک شما بزرگتر هستند، هم می تواند به نحوی فرزند شما را مورد آزار قرار دهند، به طور مثال با درمیان گذاشتن، دانسته های جنسی خود با فرزندتان و یا در حالت شدیدتر لمس کردن کودک، به او آسیب رسانده و مورد سوء استفاده قرارمی دهند. یکی از مهم ترین راه هایی که کمک می کند تا فرزندتان به یک سوء استفاده گر و یا قربانی جنسی تبدیل نشود، مسأله نظارت به موقع شما به همراه واکنش درستتان در مقابل رفتار و گفتارهای جنسی فرزندتان است. متأسفانه، والدین زیادی، با در اختیار گذاشتن امکاناتی مانند موبایل

و تبلت و اینترنت و نداشتن نظارت درست بر استفاده آن ها، ناخواسته باعث می شوند که فرزندشان به شکل بی قیدو بند به هر نوع محتویات جنسی و غیر اخلاقی دسترسی پیدا کند و زودتر از زمان مناسب با مسائل جنسی آشنا شده  و دچار بلوغ زودرس شود، چنین کودک و یا نوجوانی به راحتی می تواند برای ارضای عطش جنسی خودش، کودک شما را به عنوان هدف جنسی خودش انتخاب کند.بنابراین لازم به نظر می رسد که علاوه بر نظارت بر اطلاعاتی که فرزندتان دریافت می کند، از او مراقبت به عمل آورید تا توسط این افراد شکار نشود.

واکنش مناسب به رفتار جنسی کودک:

 گاهی والدین با دیدن اولین گفتار یا رفتار جنسی از کودکشان نگران می شوند و شکایت می کنند که در پاسخ به نگرانی طبیعی این دسته از والدین بد نیست که نگاهی به مراحل رشد طبیعی کودکان بیندازیم. لازم است بدانید که ممکن است فرزند سه تا پنج ساله شما در مورد مسائلی مثل به دنیا آمدن وازدواج، از شما سؤالاتی بپرسد. و یا حتی دختر 4 ساله شما بخواهد با پدرش ازدواج کند و پسر 3 ساله شما بخواهد شوهر مادرش باشد. اما نگران نباشید چرا که هیچ یک از این گفتار و رفتارها از جانب فرزندتان معنای رابطه جنسی ندارد. درواقع کودک درکی از مسائل زناشویی ندارد. پس با او برخورد منفی نداشته باشین و  بدون حساس کردن فرزندتان و بدون هیچ واکنش خاصی از کنارشان عبور کنید،  توجه به این نکته ضروری است که تا پنج سالگی کنجکاوی های فرزندتان بیشتر خواهد شد و لازم است تا  مراقبت و آگاهی شما هم نسبت به فرزندتان بیشتر شود. در این راستا پیشنهاد می کنیم که ،حتماً مراقب محیط بازی و همبازی های کودکتان باشید. از تنها گذاشتن او در محیط های و یا کنار افراد،غریبه و آشنا خودداری کنید و اجازه دهید تا کودکتان در محیط هایی بازی کند که خودتان به شکل های نا محسوس نظارت می کنید. شاید این پرسش برایتان مطرح باشد که ممکن است،همیشه نتوانیم در کنار فرزندمان باشیم در این صورت چه باید کرد؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت: کودک ما از ابتدای تولد، در کنار سایر مراقبت ها، نیازمند مراقبت جنسی از جانب ماست، اما مراقبت جنسی زمانی کامل می شود که همراه آموزش جنسی باشد، به این معنا، که لازم است تا آگاهی و آموزش های به کودکان زیر هفت سال داده شود، تا بتوانند از خودشان در برابر، سوءاستفاده های جنسی محافظت کنند. در مقاله بعدی به اصول مهمی که لازم است تا والدین در آموزش جنسی به فرزندانشان، رعایت کنند اشاره می کنیم.


آمار بازدیدها

مجموع بازدید کنندگان
10426
صفحات بازدید شده
323495
صفحات بازدید شده امروز
620
بازدید کنندگان امروز
135
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
1249
بازدیدکنندگان دیروز
187
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
7611
بازدید کنندگان هفته گذشته
824
صفحه منتخب هفته پیش
کپی رایت متعلق به سایت ساحل آرامش می باشد