• 09901867040
  • 09901867030
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

راهکارهای جلوگیری از تماشای فیلم مستهجن

راهکارهای جلوگیری از تماشای فیلم مستهجن

همواره، در فرهنگ ایرانی ما، خانواده از جایگاه  مهم و قابل احترامی، برخوردار بوده، به ویژه بعد از گره خوردن این فرهنگ غرورآفرین با اعتقادات اسلامی، موضوع خانواده به عنوان نظامی مقدس و متعالی، در جامعه ما شناخته شد. با این وجود طبیعی است که در دنیای امروز و در نتیجه رشد سریع تکنولوژی، به ویژه رسانه های  پیام رسان ، در سال های اخیر، فرهنگ ایرانی- اسلامی، ما نیز، در نتیجه نا آگاهی و غفلت، تحت تأثیر قرار بگیرد و متأسفانه اعضای خانواده های ایرانی به ویژه زوج های جوان را با مشکلات زیادی مواجه کند. یکی از این مشکلات به وجود آمده  در سال های اخیر تماشای فیلم ها وصحنه های مستهجن و غیر اخلاقی یا پورنو گرافی توسط  برخی افراد متأهل است. منظور از پورنوگرافی، تمایل فرد به تماشای تصاویر و فیلم های جنسی و غیر اخلاقی است. البته لازم به ذکر است که بنا نداریم با بیان این مقدمه، چنین رفتارهایی را بر مبنای

ارزش های جامعه نمره گذاری کنیم، چرا که، ما به دنبال قضاوت اخلاقي نیستیم و تنها هدف ما پرداختن به موضوعات واقعی و رایج در جامعه و آگاهی بخشیدن به زوج های جوان درباره خطرات چنین رفتارهایی است و در نهایتاً به دنبال کمک به زوجین، به عنوان، پایه های اصلی و اساسی در آفرینش یک خانواده سالم هستیم.

تماشای فیلم های مستهجن توسط همسر ممکن است زندگی مشترک را با چه خطراتی مواجه کند؟

برخی از زوجین نه تنها نمی توانند، چنین مسأله ای را بپذیرند، بلکه آن را به عنوان یک نوع خیانت از طرف همسرشان می دانند و در صورتی که متوجه این عمل از سمت همسر خود شوند، احساس خشم و عصبانیت، نا امیدی و بی اعتمادی نسبت به، همسرشان می کنند و از همه مهم تر تصور می کنند که  از نظرهمسرشان دوست داشتنی نیستند ، به خصوص وقتی فرد فیلم های مستهجن و غیر اخلاقی را پیش از شروع رابطه جنسی  تماشا می کند، غیر مستقیم به همسرش نشان می دهد که تو به اندازه کافی برای من جذاب و تحریک کننده نیستی. بسیاری از زنان ، تماشای فیلم های مستهجن توسط همسر را نوعی خیانت و تحقیر و توهین به خودشان می دانند و متأسفانه در بسیاری از موارد، مردان دلیل این خشم و عصبانیت را درک نمی کنند و همین عامل، باعث سست شدن رابطه زناشویی آن ها می شود. تماشای این فیلم ها منجر به تحریک شدید و خودارضایی فرد می شود. از طرف دیگر فرد به سرعت، مثل اعتیاد به مواد مخدر به تماشای این فیلم ها وابسته شده و زمانی که این رفتار به اعتیاد تبدیل شد، دیگر نمی تواند، تماشای آن را متوقف کند و به مرور، خانواده، همسر، شغل و دیگر مسئولیت های مهم زندگی خودش را نیز،نادیده می گیرد.  فرد طولانی مدت در شب بیدار می ماند و زمان زیادی را صرف، مشغول شدن به تلفن همراه و رایانه و... می کند، مدام رمز عبور تلفن همراه و لب تاپ خود را عوض می کند و از خطرات جدی و مهم این عادت آسیب زا این است که فرد علاقه خود را به برقراری رابطه جنسی با همسر خود از دست می دهد.  

اما زمانی که متوجه شدید، همسرتان به تماشای فیلم های غیر اخلاقی تمایل دارد و به شکل افراطی به آن معتاد شده بهتر چه نکاتی را در نظر بگيريم؟

پیش از آن که دانستن این موضوع باعث به هم ریختگی روحی و روانی در شما بشود، سعی کنید بفهمید که همسرتان تا چه اندازه به دیدن این فیلم ها وابسته شده است. ببینید که همسرتان صرفاً به دلیل یک کنجکاوی نا بجا و به شکل گذرا این کار را انجام داده، مثلا دوستی کلیپی را برای او فرستاده است و یا شدیداً، به پورنوگرافی وابسته شده، مثلا ساعت های بسیار زیادی را صرف تماشای صحنه های غیر اخلاقی می کند و به کار و فرزند و شما بی توجه است؟ اگر این چنین است باید گفت که همسر شما نیاز به کمک از جانب یک مشاور یا روانشناس، دارد. بهتر است حتماً با همسرتان در مورد این موضوع صحبت کنید و بگویید که متوجه این موضوع شده اید و به عنوان همسرش حق دارید که دلیل این رفتار را بدانید. ممکن است با خجالت و شرمندگی، این اشتباه را بپذیرد. چرا که بسیاری از مردان علاقه مند هستند که اعتیاد خود را به تماشای فیلم های غیر اخلاقی ترک کنند اما نمی دانند که چگونه می توانند از این وضع خلاص شوند. معمولاً افراد، به دلیل شرم و خجالت و احساس گناه از انجام این کار نمی توانند در مورد این موضوع با کسی حرف بزنند، پس با صحبت کردن با همسرتان تنها کسی باشید که با او حرف می زنید. اگر این کار را انجام دهید یک گام به طرف حل مشکل برداشته اید. البته حالت دیگری هم وجود دارد، مثلاً ممکن است همسرتان بعد از اینکه دلیل رفتارش را از او پرسیدید. دعوای وحشتناکی را شروع کند و برای رفتار اشتباهش، توجیه و بهانه بیاورد و عباراتی شبیه به این بگوید که " تو مرا تحریک نمی کنی و یا از به قدر کافی از تو لذت نمی برم ..." در هر صورت لازم است ابتدا مشخص شود که چه دلیلی پشت این رفتار همسرتان وجود دارد؟

سومین نکته بسیار مهم این است که به یاد داشته باشید هر فردی مشکلات رفتاری و نقاط ضعفی دارد. وقتی شما مرتکب اشتباهی می شوید دوست دارید همسرتان با شما چه رفتاری داشته باشد، دوست دارید با عصبانیت و خشونت از شما انتقاد کند و شما را سرزنش کند؟ یا دوست دارید که خودش را جای شما بگذارد و درکتان کند. طبیعی است که همه ما نیاز به درک شدن داریم، پس بهتر است به جای اینکه اورا بابت اشتباهش، محکوم و سرزنش کنیم و در او احساس منفی ایجاد کنیم، کمک کنیم تا مشکل را حل کنیم . بهتر است به او  بگویید: رفتارت باعث ناراحتی من شد اما می توانی برای حل این مشکل روی من حساب کنی؟. همسر ما به پشتیبانی ما نیاز دارد و البته، ماهم از این همراهی و حمایت سود می بریم. در قدم بعد از او سؤال کنید: فکر می کند چه دلیلی باعث شده به سمت تماشای فیلم های غیراخلاقی برود؟. اجازه بدهید همسرتان فکر کند تا علت را پیدا کند و با شما درمیان بگذارد، این کار باعث می شود تا همسرتان بفهمد که قصد شما کمک به اوست، نه کنترل او، در اینصورت علاوه بر اینکه، اعتمادش به شما بیشتر شود، کمک می کند تا باهم برای حل مشکل همگام شوید، هرچقدر بیشتر باهم در این راه حرکت کنید رابطه شما به هم نزدیکتر می شود. ممکن است در گذشته همسرتان، مسائلی از قبیل آشنایی زودهنگام او با مسائل جنسی و بلوغ جنسی زودرس وجود داشته باشد. و همین امر باعث شده که همسرتان به این رفتار اعتیاد پیداکند. ممکن است همسرتان به دلیل تشویق و ترغیب دوستانش این کار،  را انجام می داده. ممکن است تنهایی و یا بیکار بودن همسرتان باعث تمایل او به انجام این کار شده باشد. در این صورت می توانید با حضور شبانه روزی خودتان، این تنهایی را کم کنید. مثلاً در مهمانی های خانوادگی و دوستانه شرکت کنید، به پیک نیک و تفریح بروید و سعی کنید که اوقات شادی را برای همسرتان فراهم کنید. 

تا این جا به دنبال علت اعتیاد به تماشای این فیلم ها در همسرتان گشتید، اما به عنوان توصیه آخر بهتر است به این نکته توجه داشته باشید، که گاهی اوقات پایین بودن میل جنسی شما باعث می شود که نتوانید نیاز جنسی همسرتان را به خوبی برآورده کنید. منظورمان از بیان این جمله این نیست که برای رفتار ناسالم همسرتان در قالب، اعتیاد به  پورنوگرافی، توجیه بیاوریم، اما، فراموش نکنید که، برای داشتن زندگی زناشویی سالم، هر دو طرف سهیم هستند و باید احساس مسئولیت، کافی، داشته باشند، به این معنا که، برای بهتر شدن کیفیت زندگی و داشتن رابطه جنسی سالم و با کیفیت، انرژی و وقت کافی بگذارند.بنابراین، در صورتی که میل جنسی شما پایین است،می توانید به یک درمانگر جنسی مراجعه کنید و با آگاهی از نیازهای جنسی یکدیگر و یادگیری روش های عشق ورزی در جلسات مشاوره، تصمیمات جدیدی درباره تعداد و شکل دلخواه رابطه جنسی با همسرتان بگیرید. و اگر، کاهش میل جنسی شما بر اثر مصرف دارو و یا داشتن یک بیماری زمینه ای است، حتماً با پژشک خود در این مورد مشورت کنید.


آمار بازدیدها

مجموع بازدید کنندگان
10424
صفحات بازدید شده
323429
صفحات بازدید شده امروز
554
بازدید کنندگان امروز
128
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
1249
بازدیدکنندگان دیروز
187
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
7545
بازدید کنندگان هفته گذشته
822
صفحه منتخب هفته پیش
کپی رایت متعلق به سایت ساحل آرامش می باشد