• 09901867040
  • 09901867030
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نقش زنان در بهبود کیفیت رابطه جنسی

نقش زنان در بهبود کیفیت رابطه جنسی

امروزه به روشنی مشخص شده است که، داشتن رابطه جنسی با کیفیت، در رضایت زوجین از زندگی مشترک، نقش بسیار زیادی دارد. . برای داشتن یک رابطه جنسی  با کیفیت که در آن هر دو طرف رابطه، احساس رضایت داشته باشند، لازم است که زنان به اندازه کافی میل جنسی و مردان توانایی برقرار کردن رابطه را داشته باشند. مردان برخلاف زنان که برای برقراری رابطه، نیازمند آمادگی جسمی خاصی نیستند و راحت تر برانگیخته می شوند، نیاز دارند که پیش از برقراری رابطه جنسی، از نظر جسمانی آمادگی لازم را پیدا کنند. در غیر این صورت در برقراری رابطه زناشویی با همسر خود به مشکل بر می خورند و همین مسأله به مرور زمان، باعث سرخوردگی زنان و عصبانیت و خشم مردان از ناتوانی در برقراری رابطه جنسی می شود. اگر پس از مشورت با پزشک مشخص شد که هیچ یک از همسران مشکل جسمانی ندارند و می توانند رابطه با کیفیتی داشته باشند. باید زوجین به دنبال علت این مسأله در عادات و رفتارهای جنسی خودشان بگردند. نکته قابل توجه این است که همیشه آماده نبودن جسمانی مردان در زمان برقراری رابطه جنسی، به دلیل ناتوانی جنسی مردان نیست، در این مقاله قصد داریم با آگاهی بخشیدن به زوجین، به ویژه زنان  به مواردی بپردازیم که، می تواند به راحتی میل جنسی را در مردان از بین برده و در نهایت منجر به، عدم آمادگی مردان در زمان برقراری، رابطه جنسی شود. زنان می توانند با اصلاح برخی عادات و رفتارها در تحریک پذیری همسرشان و در نهایت، بهبود کیفیت رابطه جنسی، نقش اساسی داشته باشد.

چه کارهایی می تواند میل جنسی را در مردان خاموش کند؟

  • بی حرکت و منفعل بودن زنان و سپردن کنترل رابطه جنسی به مرد به طور کامل.
  • نبود اعتماد به نفس در زن و داشتن حس ناخوشایند زن نسبت به بدن خودش
  • تمییز نبودن بدن
  • انتقاد زن از رفتار و اندام جنسی مرد، می تواند به شدت مردان را بی میل کرده و رابطه جنسی را با مشکلات جدی مواجه کند.

برخی عادات دیگری که مردان در هنگام رابطه از آن بیزار هستند، یکنواخت بودن و عدم خلاقیت در مکان و زمان و شکل رابطه جنسی است. زنانی که تمایل به خاموش کردن، تمام چراغ ها و پنهان کردن خود، در زیر پتو دارند و از رابطه جنسی  می ترسند و یا در هنگام برقراری رابطه، تلاش می کنند که از بازیگران فیلم های مستهجن تقلید کنند و وانمود می کنند که در حال لذت بردن هستند، در مردشان احساس، دلسردی و سرخوردگی و عدم تحریک شدن، ایجاد می کنند. لازم  است که زنان علاوه بر دانستن عادات، از بین برنده میل جنسی در همسرشان، از انتظارات و خواسته های مردان نیز در رابطه جنسی نیز، اطلاعات درستی کسب کنند.

انتظارات و خواسته های مردان در رابطه جنسی چیست؟

مردان دوست دارند که زنان هم در رابطه جنسی فعال باشند، تا جایی که حتی، گاهی شروع کننده رابطه باشند و کنترل رابطه را به دست بگیرند. مردان میل دارند که اگر همسرشان از چیزی لذت می برد درباره آن حرف بزند و آنقدر اعتماد به نفس داشته باشد که به راحتی خواسته خود را در رابطه جنسی عنوان کند، چرا که رابطه جنسی نیز مانند، سایر نیازهای جسمانی مثل گرسنگی و تشنگی و.. می باشد و حرف زدن درباره آن به هیچ عنوان مایه خجالت نیست. نکته مهم دیگر اینکه، برعکس برخی زنان که مایلند اتاق خواب را تاریک کنند، بسیاری مردان دوست دارند که در اتاق خواب نور  و حتی آینه وجود داشته باشد. برای اینکه زنان بتوانند، عادات و رفتارهای نادرست خود را در رابطه با همسرانشان اصلاح کنند و همچنین انتظارات همسرشان را برآورده کنند، نیازمند، صرف زمان و راهنمایی هستند. به همین منظور، مشاوره جنسی می تواند، یکی از راهکارهای مناسب برای حرف زدن در مورد خواسته ها و نیازهای جنسی همسران  باشد و به زوجین کمک  کند که در جهت رفع این نیاز ها تلاش کنند تا بتوانند زندگی جنسی، پرشوری را در کنار یکدیگر تجربه کنند.

 

 


آمار بازدیدها

مجموع بازدید کنندگان
10426
صفحات بازدید شده
323496
صفحات بازدید شده امروز
621
بازدید کنندگان امروز
135
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
1249
بازدیدکنندگان دیروز
187
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
7612
بازدید کنندگان هفته گذشته
824
صفحه منتخب هفته پیش
کپی رایت متعلق به سایت ساحل آرامش می باشد