• 09901867040
  • 09901867030
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

منظور از خیانت زناشویی چیست؟ آیا خیانت به معنای نابودی پیوند زناشویی است؟

منظور از خیانت زناشویی چیست؟ آیا خیانت به معنای نابودی پیوند زناشویی است؟

ممکن است زمانی که صحبت از خیانت در زندگی زناشویی می شود به اشتباه تصور شود که منظوراز خیانت فقط خیانت جنسی است. در این مقاله قصد داریم تعریف مشخصی از خیانت در اختیار خوانندگان و زوجین قرار دهیم. بدون تردید خیانت همسر یکی از تلخ ترین و بدترین تجربه هایی است که ممکن است در زندگی مشترک اتفاق بیفتد. افرادی که خیانت دیده اند تعاریف مختلفی از خیانت دارند. از نظر آنها زمانی که طرف مقابل به آنها دروغ بگوید، آنها را فریب دهد و یا از آنها سوء استفاده کند، مرتکب خیانت شده و اعتماد را در رابطه از بین می برد. درست است، در واقع لازم است که  زنان و مردان متعهد که پیمان زناشویی بسته اند، بدانند که خیانت معنای وسیع تری دارد و شامل درجات مختلفی است. شاید بهتر و کامل تر باشد که خیانت را این گونه  تعریف کنیم:

" هر رفتار یا عمل و یا رابطه ای که در آن شخص لذتی را که باید با همسرش تجربه کند، با شخص سومی تجربه می کند، خیانت محسوب می شود" .این رفتار می تواند یک رستوران رفتن ساده با جنس مخالف باشد و یا یک رابطه جنسی با شخصی به جز همسر. هر دو حالت خیانت است و دانستن این موضوع همسر شما را ناراحت و ازرده خاطر می کند. این رفتار شما، در  همسرتان ایجاد احساس سرخوردگی، خشم و عصبانیت می کند و باعث می شود که اعتمادش به شما از بین برود. فرض کنید که همسرتان اگر بداند که شما با همکار خانمتان در ساعت غیراداری تماس گرفته اید، ناراحت می شود و به این موضوع حساس است، اما شما نه تنها خارج از ساعت کاری با او تماس تلفنی داشته اید بلکه دعوت او را برای شرکت در یک مهمانی خانوادگی پذیرفته اید. درست است که شما حتی در فکر خیانت هم نیستید و به نظرتان پذیرفتن دعوت یک همکار ایرادی ندارد، اما از آنجایی که میل دارید موضوع را از همسرتان پنهان کنید و می دانید که درصورتی که همسرتان متوجه این موضوع شود عصبانی و ناراحت خواهد شد، نوعی خیانت محسوب می شود. مطمئن باشید که پنهان کاری بیش از هرچیز اعتماد را در رابطه زناشویی تهدید می کند.

انواع خیانت زناشویی:

همانطور که در تعریف خیانت گفته شد خیانت می تواند جنبه های مختلف و اشکال متفاوتی داشته باشد. خیانت می تواند عاطفی، جنسی و حتی مجازی باشد. زمانی که یکی از زوجین بخشی از وقت، توجه، محبت و عشقش را خرج فردی به جز همسرش می کند مرتکب خیانت عاطفی شده. میزان این خیانت بیشتر از خیانت جنسی است . جالب است بدانید که این نوع خیانت برای زنان بسیار دردآور است چراکه آنها در روابط زناشویی خود تمام عواطف ، احساسات و توجهشان را خرج می کنند. خیانت جنسی شناخته شده ترین شکل خیانت است و در آن فرد با شخص سومی به جز همسر خود و بدون آگاهی او تماس جنسی مثل بوسیدن، نوازش و ... و یا آمیزش جنسی برقرار می کند. خیانت جنسی بالاترین درجه خیانت است و مردان کمتر از زنان می توانند همسرشان را در صورت خیانت جنسی ببخشند. نوع دیگری از خیانت که این روزها گریبان گیر بسیاری از زوجین شده است، خیانت های مجازی است. به این معنا که یکی از زوجین از طریق مجازی با فرد یا افرادی رابطه دوستی برقرار می کند و بدون آگاهی همسرش با او از طریق پیغام و یا صحبت کردن ارتباط برقرار می کند. البته خیانت مجازی تنها به چت کردن و روابط مجازی محدود نمی شود. تماشای فیلم و عکس و صحنه های مستهجن هم، نوعی از خیانت مجازی محسوب می شود، هرچند درجه این خیانت در سطح پایین تری از خیانت عاطفی و جنسی است، اما در فرد خیانت دیده ایجاد، احساس خشم، عصبانیت، تحقیر و افسردگی کرده و روابط زناشویی را ویران می کند.

آیا خیانت باعث از بین رفتن زندگی زناشویی می شود؟

هرچند که رویارویی با خیانت و اصلاح  رابطه زوجین، پس از آن کار ساده ای نیست اما اگر واقعا به رابطه با همسرتان علاقمند هستید، لطفا کمی بیشتر فکر کنید. شاید حفظ رابطه ارزش جنگیدن برای آن را داشته باشد. خبر خوشحال کننده این است که خوشبختانه بیشتر روابطی که بعد از خیانت ترمیم شده اند، موفق تر بوده به این معنا که همسرانی که بعد از خیانت سعی کنند عشق زخم خورده خود را مداوا کرده و روابط خود را با همسرشان اصلاح کنند و از نو اعتماد را در رابطه بیافرینند، زندگی زناشویی بادوام تری خواهند داشت.    


آمار بازدیدها

مجموع بازدید کنندگان
10423
صفحات بازدید شده
323419
صفحات بازدید شده امروز
544
بازدید کنندگان امروز
126
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
1249
بازدیدکنندگان دیروز
187
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
7535
بازدید کنندگان هفته گذشته
820
صفحه منتخب هفته پیش
کپی رایت متعلق به سایت ساحل آرامش می باشد