• 09901867040
  • 09901867030
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تفاوت نگاه زنان و مردان به رابطه جنسی

تفاوت نگاه زنان و مردان به رابطه جنسی

رابطه جنسی از نگاه مردان می تواند، تفاوت های زیادی با دیدگاه زنان نسبت به این موضوع داشته باشد. اطلاعات و بالا بردن سطح آگاهی زوجین از این تفاوت ها، به درک بهتر زوجین از نیازها و خواسته های یکدیگر کمک می کند و باعث می شود که، بسیاری از سوء تفا هم ها در، رابطه پاک شود. در زیر به برخی از این تفاوت های اساسی مردان و زنان در مورد رابطه جنسی می پردازیم.

مردان تا چه اندازه به رابطه جنسی فکر می کنند و در این باره، چه تفاوت هایی با زنان دارند؟

تصور بسیاری از افراد این است که مردان در7 روز هفته و هر روز 24 ساعت به رابطه جنسی فکر می کنند. و یا اینکه مردان هر 7 ثانیه یکبار به این موضوع فکر می کنند، اما جالب است بدانید که نتیجه یک مطالعه منتشر شده نشان داد، هرچند مردان بیش از زنان به رابطه جنسی فکر می کردند، اما تا این اندازه ذهنشان به رابطه جنسی مشغول نیست. نتایج این مطالعه نشان داد، که مردان به طور متوسط 19 بار در روز به رابطه جنسی فکر می کنند،که در اثر برخورد با صحنه های یک فیلم، تماشای یک عکس، حرف های روزمره و یا تخیلات خودشان است. و زنان هم به طور متوسط 10 بار  در روز به رابطه جنسی فکر می کردند.

شروع سکس در مردان و زنان چگونه است؟

در حالی که سکس و تمایل به رابطه جنسی، در زنان از مغز، حافظه و احساسات عاطفی شروع می شود. رابطه جنسی در مردان با تمایلات جسمانی شروع می شود. ترشح سروتونین در مغز مردان بیشتر است و همین می تواند، عامل تحریک مردان برای شروع یک رابطه جنسی باشد. مردان شبیه عادت ماهیانه در زن ها، یک انباشت تستسترون(هورمون جنسی مردانه)، سه روزه دارند و این به آن معناست که اکثر آن ها تمایل دارند که هر سه روز یکبار رابطه جنسی برقرار کنند. مردان در مورد صحنه جنسی، آنچه در همسرش باعث تحریک اوشده و شکل رابطه جنسی که می خواهند برقرار کنند بسیار بی پرده و رک هستند و دقیقاً می دانند که چه می خواهند. درحالی که بسیاری از زنان ممکن است درباره آنچه مایل هستند که در رابطه اتفاق بیفتد، کمتر صحبت کنند.

اوج لذت جنسی در زنان و مردان در چند دقیقه حاصل می شود؟

یک مرد می تواند در 3 تا 5 دقیقه به اوج لذت جنسی برسد، در حالی که این زمان در زنان بیش از 10 دقیقه است. همین تفاوت می تواند باعث بروز احتلافات زیادی در زوجین شود در این موارد. پیشنهاد می شود که زوجین به دنبال  مصالحه و راهی برای یک توافق دو طرفه باشند.

تفاوت نقش تخیل جنسی در تحریک مردان و زنان چگونه است؟

مردان بسیار بیش تر از زنان در مورد رابطه جنسی خیال پردازی می کنند، اکثر مردهای بالغ زیر 60 سال، حداقل چند بار در روز به رابطه جنسی فکر می کنند. اما فقط 25% زنان به این اندازه در مورد رابطه جنسی فکر می کنند. این خیال پردازی ها با بالارفتن سن در مردان و زنان کم می شود، اما همچنان، میزان خیال پردازی های مردان در مورد رابطه جنسی بیش تر، از زنان باقی می ماند.

 دیگر، تفاوت های رابطه جنسی از نظر مردان و زنان :

رابطه جنسی برای مردان، یک نوع گرسنگی است و مردان دوست دارند، همیشه سیر باشند. از نگاه مردان رابطه جنسی مانند میل به شکلات است و هر رابطه جنسی می تواند طعمی داشته باشد ذهن مرد، همیشه پر از فرصتی برای یافتن شادی و شگفتی است. با این حال، زمینه رابطه ، مثل دعوا با همسر می تواند اشتهای او را کور کند. رابطه جنسی برای مردان انرژی زا است و این انرژی به مرد، نیروی لازم را برای پیگیری اهداف، شغل و مراقبت از همسر می دهد. مردان در اوج خستگی هم یک نیروی ذخیره برای برقراری رابطه جنسی دارند. در حالی که زنان با کوچکترین، ناراحتی و خستگی، میل جنسی شان ازبین می رود ، پس از اتمام یک روز پر مشغله و چالش های آن، داشتن یک رابطه جنسی برای مردان می تواند به معنای ، عشق، آرامش و حمایت باشد، هرچند که ممکن است با این رفتار، از طرف همسرش متهم به خودخواهی شوند و زن تصور کند که مرد در رابطه تنها به خواسته های خودش فکر می کند. یکی دیگر از تفاوت های مردان و زنان در این است که اغلب مردان رابطه  جنسی را برای کسب آرامش می خواهند اما بیش تر زنان ارتباط عاطفی را بر ارتباط جسمی ترجیح می دهند، مردان از رابطه جنسی به عنوان راهی برای ابراز احساسات استفاده می کنند، برای مثال اتفاقی در محیط کار مرد را نگران و مضطرب می کند و ازنجایی که بسیاری از مردان حرف زدن و روش دست ابراز احساسات را یاد نگرفته اند، به رابطه جنسی رو می آورند.، هرچند ممکن است به خاطر این رفتار با همسر خود احساس پشیمانی کنند اما این رفتار برای زنان قابل درک نیست، چراکه زنان تا زمانی که به لحاظ عاطفی احساس امنیت نداشته باشند، نمی توانند رابطه جنسی برقرار کنند.، اما مردان رابطه جنسی را مثل قرص آرام بخشی می بینند که می تواند آن ها را از تنش و اضطراب های، روزانه خلاص کند.                


آمار بازدیدها

مجموع بازدید کنندگان
10426
صفحات بازدید شده
323520
صفحات بازدید شده امروز
645
بازدید کنندگان امروز
136
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
1249
بازدیدکنندگان دیروز
187
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
7636
بازدید کنندگان هفته گذشته
824
صفحه منتخب هفته پیش
کپی رایت متعلق به سایت ساحل آرامش می باشد